Nowości

100 lat Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęły się 08.11.2018 r. konkursem pieśni patriotycznej dla klas IV – VIII. W ten sposób społeczność szkolna oddała hołd tym, którzy odzyskali dla nas wymarzoną, niepodległą Ojczyznę. To także okazanie radości, że mamy dziś wolną Polskę.
09.11.2018 r. odbyła się uroczysta akademia, która rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego, następnie młodzi wykonawcy z klasy 6c i 8b przedstawili program artystyczny prezentujący wydarzenia sprzed stu lat. Uczniowie zostali zapoznani z historią Polski, szczególnie z zagadnieniami dotyczącymi okresu niewoli, zaborów i okoliczności odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r.
O godz. 11.11 cała społeczność szkolna włączyła się w akcję wspólnego śpiewania hymnu narodowego w ramach projektu „Rekord dla Niepodległej”.
Dopełnieniem uroczystości był udział pocztu sztandarowego, uczniów i nauczycieli naszej szkoły w uroczystościach miejskich dnia 11.11.2018 r.
Świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości było dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.
Piękną dekorację patriotyczną, kokardki biało-czerwone wykonały: p. Grażyna Grajewska i p. Barbara Przychoćko. Konkurs plastyczny ,,Nasza Niepodległa” – przeprowadził p. Krzysztof Kraska.
Bardzo dziękujemy:
– za nagranie pieśni patriotycznych dla poszczególnych klas – p. Tomaszowi Krzewinie,
– za obsługę sprzętu muzycznego – p. Pawłowi Krejerowi i p. Pawłowi Myszyńskiemu,
– za udostępnienie strojów dla uczniów – p. Krystynie Zachaczewskiej i p. Elżbiecie Kamińskiej.

Udostępnij: