Nowości

Niezwykła lekcja historii

20 listopada w naszej szkole odbyła się niezwykła podróż w czasie. W tę podróż dzieci z klas I i II zostały zabrane przez kołobrzeską rekonstrukcyjną Grupę Czarnego Dębu. Uczniowie wysłuchali niezwykle ciekawej prelekcji o czasach dawnych Słowian i Wikingów, a także brały udział w bardzo twórczych warsztatach. Mogły zabarwić tkaninę w naturalny sposób, wywiercić otwór w desce drewnianym narzędziem, a nie wiertarką, zrobić zaczarowany amulet z suszonych ziół i piórek, który chroni od złych uroków, a na pewno od złych ocen w szkole. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również możliwość przymierzenia stroju ówczesnych dzielnych i walecznych wojów. Natomiast warzona w tamtych czasach sól bardzo smakowała naszym uczniom, choć niektórzy twierdzili, że jest bardziej słona i szczypie w język. Ta żywa lekcja historii bardzo spodobała się dzieciom i na pewno zostanie zapamiętana na długo. Natomiast Drużynie Czarnego Dębu serdecznie dziękujemy za niesamowitą podróż w czasie i powrót do przeszłości 🙂

Udostępnij: