Nowości

Jasełka „Narodziny Zbawiciela” na scenie w naszej szkole / Jasełka szkolne dla klas 0-III

W piątek 21 grudnia z wielką radością gościliśmy w naszej szkolnej sali teatralnej wspaniałą widownię. Na scenie 42 niezwykle utalentowanych uczniów z klas Ib i IVb oraz ze szkolnego zespołu teatralnego „Piąteczka” kierunkiem p. Elżbiety Kamińskiej zaprezentowało przepiękne jasełka pt:. „Narodziny Zbawiciela”. Mali aktorzy, wokaliści i tancerze ubrani w piękne kostiumy rewelacyjnie zaprezentowali się na scenie. Natomiast piosenka finałowa uniosła ku niebu radosne serca wszystkich zebranych na widowni. Pani Dyrektor Agnieszka Grzegorczyk – Maziarz, złożyła przepiękne życzenia na święta Bożego Narodzenia oraz serdeczne podziękowania dla młodych artystów. W najbliższym czasie planujemy kolejne występy dla Rodziców oraz zaproszonych gości. Składamy serdeczne podziękowania dla p. Tomasza Krzewiny za przygotowanie aranżacji muzycznych oraz przygotowanie sprzętu nagłaśniającego, dla p. Ewy Smaruj za pozytywne wsparcie i obsługę sprzętu nagłaśniającego, dla p. Marii Powroźnik za pomoc w pracy z uczniami nad teksem scenariusza oraz p. Grażynie Grajewskiej za przygotowanie elementów scenografii, a także p. Robertowi i p. Krzysztofowi naszym konserwatorom zawsze chętnym do pomocy i współpracy, a na koniec wszystkim Rodzicom uczniów z klas Ib, IVb oraz zespołu teatralnego „Piąteczka ”za przygotowanie dzieci oraz twórcze zaangażowanie.

Życzymy Państwu szczęśliwego Nowego 2019 Roku.


Jasełka szkolne dla klas 0-III

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie z klas integracyjnych IIb, IIc i IIIc wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach ukazali ludzi podążających do Betlejem. W dzisiejszych czasach, tak samo jak 2000 lat temu, Jezus pukał do drzwi i szukał schronienia w niejednym sercu człowieka.    Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku… Piękny śpiew kolęd uświadomił i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości. Głos zabrała również Pani Dyrektor Agnieszka Grzegorczyk-Maziarz, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.       

Jasełka zostały przygotowane przez Krystynę Sochaczewską, Anetę Czechowicz, Igę Górecką oraz Ewę Jeziorską i Alicję Biel. Dziękujemy wszystkim rodzicom za okazaną pomoc jak również p. Tomaszowi Krzewinie za nagłośnienie.

 

Udostępnij: