Nowości

Sukcesy Szkoły Podstawowej nr 5 w turniejach o bezpieczeństwie

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Powiatowym Turnieju „Bezpieczny Uczeń” w Szkole Podstawowej nr 9. Turniej zakończył się zdobyciem III miejsca przez naszą szkołę reprezentowaną przez: Maje Tobiszewską, Wanessę Antos i Kacpra Buzaka. Celem Turnieju było działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przed medycznej oraz bezpieczeństwa w sieci. Nad poprawnością wykonywanych zadań czuwali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji oraz Straży Miejskiej z Kołobrzegu.

Również w Gminnym etapie turnieju, „Młodzież zapobiega pożarom” drużynowo w składzie Kornelia Kamecka, Maciej Kwiatkowski, Aleksandra Korzeniowska oraz Anna Orłów nasza szkoła zdobyła II miejscu.  Kornelię Kamecką indywidualnie zdobyła I miejsce oraz zakwalifikowała się do etapu powiatowego. Zdobywcą II miejsca indywidualnie został Maciej Kwiatkowski oraz wyróżnienie otrzymały Anna Orłów i Aleksandra Korzeniowska.

Gratulujemy wszystkim uczniom i dziękujemy zwłaszcza nauczycielom i organizatorom, którzy wdrażają działania profilaktyczne na rzecz ochrony zdrowia i życia.

Udostępnij: