Nowości

Parlament uczniowski w schronisku dla bezdomnych zwierząt

W dniu 5 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły odwiedzili kołobrzeskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Reks” i ofiarowali karmę dla podopiecznych oraz akcesoria niezbędne do ich codziennego funkcjonowania – koce, miseczki. Wizyta ta była następstwem inicjatywy Parlamentu Uczniowskiego, aktywnie funkcjonującego w naszej szkole. Od października w szkole prowadzona była zbiórka karmy dla kotów i psów, będących pod opieką schroniska. Uczniowie chętnie włączyli się w tę inicjatywę, otrzymując w zamian podziękowania od pracowników schroniska. Oprócz tego uczniowie zapoznali się z zasadami funkcjonowania tego typu placówki, zwiedzając obiekt w asyście opiekunów zwierząt i uzyskując informacje dotyczące wszelakiej pomocy udzielanej podopiecznym. W dalszym ciągu kontynuowana będzie akcja zbiórki karmy dla zwierząt.

Opiekunowie Parlamentu Uczniowskiego nadal koordynują akcję i aktywnie motywują do uczestniczenia w zbiórce całą szkolną społeczność. Akcja potrwa do końca roku szkolnego.

Udostępnij: