Nowości

Jubileuszowy English Race 2019 – nasz uczeń na podium

W naszej szkole odbył się jubileuszowy XV Regionalny Konkurs Języka Angielskiego Dla Szkół Podstawowych. Do konkursu przystąpiło 11 szkół z powiatu kołobrzeskiego. Po I – indywidualnym etapie konkursu najlepsza okazała się uczennica SP 4 w Kołobrzegu – Amelia Marczak oraz Wiktor Pasternak z SP 7.II miejsce zajęli: Jakub Kowalski z Sp 6 i Maksym Celiński z SP 1, natomiast na trzeciej pozycji, również ex aequo uplasowali się: Szymon Hebda z SP 5 i Piotr Zieliński z SP 3. W II części uczestnicy pracowali w zespołach i mieli do rozwiązania test składający się z 20 pytań otwartych. W klasyfikacji szkół I miejsce zajęła SP 6 w Kołobrzegu, II SP 7, a III miejsce zdobyła SP 1. Gościem honorowym była Członek Zarządu Powiatu – pani Helena Rudzis-Gruchała. Początek konkursu uświetniła swoim występem nasza uczennica Julia Kusiakiewicz. Patronat honorowy nad konkursem sprawował Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Kołobrzeskiego, Prezydent Miasta Kołobrzegu oraz Wójt Gminy Kołobrzeg i Ustronie Morskie. Poza nimi, głównymi fundatorami nagród dla zwycięzców i symbolicznych upominków dla wszystkich uczestników był także Europe Direct i Rada Rodziców przy SP 5. Patronat medialny objęła Gazeta Kołobrzeska. Jubileuszowe torty ufundowała Cukiernia Nizioł i Cukiernia Jagoda. Na uczestników konkursowych zmagań czekały także niespodzianki w formie wejściówek na basen od MOSIR, biletów do kina Wybrzeże, voucherów na desery w Cafe Fantazja i Odlodowo. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Szymon Hebda, Sebastian Kostrubiec i Alicja Szczęsna.

Wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia i tym, którzy zaszczycili nas swoją obecnością składamy gorące podziękowania, a zwycięzcom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy sukcesu. Mamy nadzieję na kolejne miłe spotkanie w następnym roku.

Udostępnij: