Nowości

Inauguracja Dni Kołobrzegu

Uczniowie klas IVa i IVc reprezentowali naszą szkołę podczas inauguracji Dni Kołobrzegu 25 maja br. Zebranych gości o 12.00 powitał hejnał miejski i Prezydent Miasta Kołobrzeg. Jednym z elementów Święta Miasta był przemarsz spod ratusza do latarni morskiej, który wyruszył ok. 12.30 ulicami Armii Krajowej, Dworcową, Zwycięzców, Solną, Portową do portu pasażerskiego. Tam nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów przy pomniku kadm. Stanisława Mieszkowskiego i „Tym, co zginęli na Morzu”. Mieszkańców poprowadziła Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Red Swing Low” z Gryfic. Nastąpiło otwarcie XXVIII Ogólnopolskiego Zlotu Jungów Ligi Morskiej i Rzecznej oraz XV Hanzeatyckiego Festynu Historycznego „ Targ Solny”. Po godzinie 13.00 można było posłuchać koncertu kołobrzeskiego zespołu szantowego „Małe Lego Blues” oraz zespołu „The Nierobbers”.

Dni pełne wrażeń zapewniły mieszkańcom miasta, naszym uczniom i ich rodzicom wiele różnorodnych atrakcji. Nikt nie nudzi się w Kołobrzegu. To miasto otwarte dla wszystkich.

Udostępnij: