Nowości

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przy SP 5 już pracują

W sobotę 5.10.2019 r. wolontariusze z naszej szkoły przywitali się po wakacyjnej przerwie z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Kołobrzegu. Wzorem lat ubiegłych, na mocy porozumienia między Dyrekcją SP 5 i Dyrekcją DPS we Włościborzu, uczniowie naszej szkoły odwiedzają starszych ludzi w kołobrzeskiej filii DPS Włościbórz. Celem tych wizyt jest pomoc przy prostych pracach jak np. pisanie sms, przesłanie zdjęć, zrobienie zakupów w pobliskim markecie, ale najczęściej rozmowa i kontakt z młodymi ludźmi jest dla pensjonariuszy najcenniejsza. W DPS uczniowie – wolontariusze z SP 5 są w każdą sobotę pod opieką nauczycieli zaangażowanych w prace wolontariatu.

Zapraszamy wszystkich uczniów klas VII – VIII, którzy chcą poczuć się potrzebnymi i z zapałem zaangażują się w prace Szkolnego Koła Wolontariatu. Kontakty ze starszymi ludźmi mogą przynieść wiele korzyści obu stronom i jest to ciekawa alternatywa spędzenia sobotniego przedpołudnia.

Zapisy przyjmuje opiekun i koordynator wolontariuszy współpracujących z DPS – p. Marzanna Ziomek.

Udostępnij: