Nowości

V edycja projektu Fair Friends

received_926709361033879

23.10.2019 r. P. Jolanta Kochman –Gebauer oraz Lutosława Koc-Kozakowska, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu – jako przedstawicielki naszej szkoły, uczestniczyły w pierwszym wyjazdowym spotkaniu w Berlinie dotyczącym V edycji projektu Fair Friends. Projekt ma na celu wymianę międzykulturowa, zabawę i propagowanie sportu – piłki nożnej. Założeniem projektu jest nawiązanie kontaktu miedzy dziećmi z polskich i niemieckich szkół, a na zakończenie projektu w maju 2020 odbycie finałowej imprezy piłkarskiej, podobnie jak na Mistrzostwach Europy. Wizyta w Berlinie zaowocowała nawiązaniem kontaktu z nauczycielką z przydzielonej nam klasy partnerskiej ze szkoły z Berlina. Wspólnie ustalono, w jaki sposób dzieci z wybranych kasy naszej szkoły i szkoły w Berlinie będą się poznawać i wymieniać o sobie informacje. Wyślemy swoje zdjęcia z opisami, może nakręcimy krótki film, będziemy wysyłać do siebie świąteczne życzenia, a na wiosnę uczniowie z Niemiec przyjadą do naszej szkoły.  Będziemy gościć uczniów niemieckich w Kołobrzegu, zorganizujemy Im zwiedzanie miasta i różne inne atrakcje. Podobnie nasze dzieci będą gościły w Berlinie. Takie projekty, jak Fair Friends, ułatwiają wymianę międzykulturową i zbliżają do siebie ludzi mieszkających w różnych państwach i miejscach na Ziemi.

Udostępnij: