Nowości

„Taki duży, taki mały może świętym być”…

… tak śpiewali uczestnicy Balu Wszystkich Świętych. Kolejny już raz w przeddzień Święta Wszystkich Świętych odbył się w naszej szkole bal. Bal jest naszą szkolną alternatywą na obce dla nas kulturowo Halloween. To propozycja zabawy z pięknym przesłaniem. Wybrzmiewa w niej prawda o życiu wiecznym w perspektywie radosnej nadziei. Celem balu było uświadomienie dzieciom, że 1 listopada, Dzień Wszystkich Świętych, to czas radosny, kiedy wspominamy naszych patronów w niebie. Następnie dzieci wraz z organizatorami bawiły się świetnie do piosenek Arki Noego, Magdy Anioł i znanych dziecięcych utworów. Na balu rozstrzygnięty został konkurs na najlepsze przebranie. Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt zajęła Maryja i Aniołowie. Chłopcy pięknie zaprezentowali stroje świętych. Pierwsze miejsce zajął nasz patron Jan Paweł II oraz Jan Bosko, święty Antoni, Marcin czy Mikołaj. Święci otrzymali nagrody i coś słodkiego. Dziękujemy rodzicom za współpracę i pomoc w przygotowaniu stroi.

Udostępnij: