Nowości

Dzień Czystego Powietrza 2019

14/XI, jak co roku, szkoła nasza brała udział w obchodach Dnia Czystego Powietrza, ogólnopolskiej akcji ekologicznej, pod patronatem Fundacji Ekologicznej „Arka”. Wychowankowie świetlicy klas młodszych wraz z wychowawcami uczestniczyli w akcji happeningowej „Kochasz dzieci – Nie pal śmieci!”. Zaopatrzeni w transparenty i maski przeciwpyłowe wyruszyliśmy na przemarsz uliczny w okolice naszej szkoły, skandując hasła: „Czyste Powietrze – Zdrowy Człowiek”, „Stop smogowi”, „Chcemy oddychać czystym powietrzem”, prezentując przesłania ekologiczne napotkanym przechodniom. Dzieci z klas starszych wykonały ulotki informacyjne na temat szkodliwości palenia oraz spalania niebezpiecznych odpadów w piecach domowych. Zostały one przekazane do wybranych mieszkańców gminy Kołobrzeg przez uczniów naszej szkoły (dzieci dojeżdżające z ościennych miejscowości). Odbyły się też pogadanki ekologiczne „Czyste powietrze wokół nas” oraz „Stop niskiej emisji” (wychowawcy świetlicy, nauczyciele przyrody). Dzień Czystego Powietrza, ustanowiony przez Fundację Ekologiczną „Arka”, obchodzony jest od 2005 roku.
Koordynatorzy akcji z ramienia szkoły: B. Ponikiewska i J. Zosik.

Udostępnij: