Nowości

Wszyscy jesteśmy uDOSTĘPniaczami!

Nasza szkoła zakwalifikowała się do ogólnopolskiego konkursu „uDOSTĘPniacze” organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Znaleźliśmy się w gronie 100 szkół podstawowych w całej Polsce, które miały szansę realizować projekt dotyczący podniesienia świadomości młodych ludzi na temat potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się czy percepcji oraz istniejących barier w otaczającej przestrzeni.
W ramach konkursu nasi uczniowie mogli uczestniczyć w lekcjach o dostępności, podczas których dowiedzieli się m.in.:
– czym jest dostępność?
– jakich grup społecznych dotyczy tematyka „dostępności”?
– jakie są przykłady barier i możliwości ich usunięcia.
Kolejnym etapem udziału w konkursie było przygotowanie i złożenie pracy konkursowej. Nasi uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i zrozumieniem tematu, tworząc niesamowity film, który koniecznie musicie obejrzeć. 26 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta premiera konkursowego filmu pt. „Patrz i słuchaj”. Na galę zaproszeni byli znakomici goście: Pani dyrektor Agnieszka Grzegorczyk–Maziarz, Pani wicedyrektor Renata Kurdybacha, nauczyciele, rodzice, nasi aktorzy, uczniowie oraz gość specjalny Pan Paweł Krejer, który podzielił się ze wszystkimi, życiowymi doświadczeniami osoby niepełnosprawnej. Uroczystość obfitowała w gromkie brawa, chwile wzruszenia i refleksji.
Mimo że nasi uczniowie biorący udział w konkursie znaleźli się poza podium, dzięki ich zaangażowaniu nasza szkoła otrzyma nagrodę w postaci 6 warsztatów z dostępności poprowadzonych przez profesjonalnych trenerów. Pierwsze z nich odbyły się już 18 listopada, podczas których mieliśmy okazję w praktyce poznać bariery z jakimi spotykają się ludzie niewidomi. Czekamy na kolejne spotkania.

Udostępnij: