Nowości

”Czy to są jeszcze Święta Bożego Narodzenia?” – integracyjne Jasełka w naszej szkole

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły głównie z klasy IIIb wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Tematem Jasełek było pytanie: „Czy to są jeszcze Święte Bożego Narodzenia?” Pamiętamy o wszystkim: o zakupach, porządkach, prezentach, ale Pan Jezus jest w naszym życiu na samym końcu. Jasełka sprawiły, że zaczęto się zastanawiać: Jak jest w moim domu i co tak naprawdę jest istotą świąt Bożego Narodzenia? Uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Piękny śpiew kolęd Świętej Rodziny, Aniołów, pasterzy oraz uczniów klas II uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa i podziękowanie od Pani Dyrektor Agnieszki Grzegorczyk-Maziarz. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów jak i uczniów oraz nauczycieli. Cieszymy się, że dzieci integracyjne mogły zagrać wiodące role w przedstawieniu.

 A przedstawienie przygotowali uczniowie z klasy III b i klas II pod kierunkiem: Krystyny Zachaczewskiej, Anety Czechowicz i Idy Góreckiej.

Udostępnij: