Nowości

Relacja z akcji Sprzątanie Świata

W dniu 18 września 2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział; w akcji Sprzątanie Świata. Jak co roku ruszyliśmy posprzątać naszą małą ojczyznę- teren wokół szkoły. Wyposażeni w worki, rękawiczki i uśmiechy zbieraliśmy wszystko to, co znalazło się na płytkach szkoły, boiskach, placu zabaw i trawnikach. Zaśmiecone miejsca w mgnieniu oka stały się czyste. Celem akcji jest zachęcanie do wspólnego działania na rzecz poszanowania środowiska oraz praktyczna edukacja na rzecz rozwoju zrównoważonego – promocja i kreowanie postaw przyjaznych środowisku. W trosce o nie nasza szkoła rozpoczęła również działania majce na celu właściwą segregację śmieci. Na terenie szkoły, wewnątrz budynku ustawiono pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów.
Akcję „Sprzątanie Świata” w tym roku zorganizowały Joanna Zosik, Anna Łukomska i Anna Jacewicz.

Udostępnij: